esmaspäev, 16. jaanuar 2017

Minu Muhud/My Muhu's

Mind on Viljandisse õppima asudes ja Muhu kindakirjadega tutvudes saadik kärbsemustrid lummanud. Võib-olla seetõttu, et seesamune kärbsemotiiv tähistab minu jaoks Muhut.
Olen tükk aega neid kärbseid ka kinnastele sättida püüdnud, aga valmis said need alles nüüd.

Eeskujuks võtsin (kui seda saab nii otseselt eeskujuna nimetada, mõjutanud on kindlasti mind ka paljud teised nähtud Muhu kindapaarid) ühe imeilusa Muhu veinipunase kinda:

ERM A 960:92


Mis seda ja minu kindaid ühendab ongi seesamune kärbsemotiiv, mida ma veidi muutsin. 
Kuna kudusin kindad endale kandmiseks, siis sain kõigega täpselt nii palju "hullu panna" kui ise tahtsin. Kudusin kindakirjad erinevate värvidega, sama tegin ka sõrmedega. 
Vaatad alguses, et täitsa tavaline kindapaar, aga lähemalt uurides selgub, et mõlemad täitsa isemoodi.
Kui ühe mustri sain kindalt, siis teine muster on pärit minu lemmikraamatust "Meite Muhu mustrid". Ülalmainitud kärbsekiri on ka raamatus täiesti olemas.Randmeosas 90 silmust, edasi 92 silmust ringil, kootud 8/2 lõngaga, vardad 1,25, sõrme- ja pöidlakahandused spiraalsed.


I knitted these gloves for myself. Since I became student of Viljandi Culture Academy and saw all those beautiful Muhu patterns, somehow I've been inspired from fly pattern. For unknown reason fly pattern represents Muhu for me. 

Like I wrote, I knitted these for myself and I had freedom to "go crazy" with those. So I knitted patterns in different colours and did the same with the fingers. 
You can find those patterns in book called "Designs and patterns from Muhu Island".
I used 8/2 yarn, 0-size needles. 
Wrists are knitted with 90 loops and after there are 92 loops.Fotode eest tänan Sirjet!
Many thanks to Sirje for taking these photos!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar