Sel korral näitan oma esimesi kootud titesokke. Sugulane palus lapsele kududa pikema säärega villased sokid.
Värvid ja mustrid sain ise valida. Teadsin juba alguses, et eks siit nüüd ühed muhulased jälle tulevad. Põhjus on tegelikult väga lihtne: Muhus on ilusad värvilised ja natuke ka lapsikud mustrid, mis sobivad titesokile väga hästi. Seekord kasutasin vaid Muhu mustreid, värvid valisin poisile sobivad.
Jakob on töös lõngakerade laiali loopimisega :) |
Sokid kudusin omamoodi - erinevad, aga siiski paaris. Minu jaoks oli tähtis ka see, et lapsel endal oleks huvitav sokke vaadata. Sain sellele tõestuse, Jakob oli sokkide üle väga rõõmus. Nime mustri idee tuli alles siis, kui kudumine oli jõudnud labaosani, mulle tundus, et lihtsalt ühevärviline labaosa oleks igav.
Alustasin kahevärvilise loodusega, seejärel kudusin 4:1 sooniku (4 parempidist silmust, 1 pahempidine, 4 parempidist jne). Mustrite vahekohtadesse kudusin keerukorrad.
Kanna tegin teistmoodi kui tavaliselt. Seda kanda nimetatakse "kogemata kontsaks", see pidavat hea olema just laste sokkide puhul, lamedam, et jalga panemist kergendada. Kokku võtsin spiraalse kahandusvõttega.
Lõng 8/2 maavillane
Vardad 1,5
80 silmust ringil
80 silmust titesokile tundub mulle praegu kuidagi nii utoopilisena, sest alloleva pildi roosadel/kollastel sokkidel oli ringil täpselt sama arv silmuseid.
Võiks ju arvata, et titesokkide kudumine võtab tunduvalt vähem aega kui suurte sokkide kudumine, aga mina erilist ajavahet ei täheldanud. Olen ise harjunud kuduma nii, et kudumit saab vahepeal ka proovida, nende sokkide kudumisel oli hirm, et need ei mahu lapsele jalga, sest need tundusid nii pisikesed. Õnneks olid sokid Jakobile parajad.
Tänan modelle Elerini ja Jakobit!
Nii toredad sokid, võtan varsti eeskujuks. :)
VastaKustutaVõta muidugi! :)
Kustuta